Жорсткий локдаун на Новий рік – Степанов дав роз’яснення

Введення будь-яких карантинних обмежень робиться виключно з точки зору епідеміології, заявив міністр

Жорсткий локдаун на Новий рік – Степанов дав роз’яснення

Голова Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чи варто очікувати повного локдауну на новорічні свята.

«Введення будь-яких карантинних обмежень робиться виключно з точки зору епідеміології, з точки зору цифр зростання. Зрозуміло що ми дивимося і говоримо про те, що у нас таке може бути, що може бути більш жорсткий карантин. Зрозуміло, що  з точки зору епідеміології і розірвання цього ланцюга найкращий метод – це повне розірвання передачі хвороби на три тижні. Тоді ми можемо відчути той ефект, який в принципі відчули європейські країни, які вводили такі обмеження. Це я говорю суто медично», - зазначив голова МОЗ.

Читайте також: Мета всіх обмежень одна — Степанов про карантин

Але, додав він, важливо також враховувати і стан економіки України.

«Є й інший бік – це економіка нашої країни. Це дуже важливо. І коли ми пропонуємо повний жорсткий карантин, то відразу є розрахунки Міністерства фінансів, чи ми можемо це витримати, чи не можемо. Ми завжди виходимо з цих двох речей і намагаємось шукати баланс. Але зрозуміло, що можуть бути такі обставини, що ми повинні будемо це ввести суто з точки зору збереження нашого життя. Якщо ми говоримо про повний жорсткий карантин, він торкатиметься всіх без виключення, як це було навесні», - заявив Степанов.

Читайте також: Локдаун вводити не потрібно — Гордон запропонував інший варіант

Раніше експертка-епідеміологиня Світлана Доан розповіла, чи вплинув весняний карантин на поширення епідемії коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги