Карантин в Україні: в "Слузі народу" озвучили умови запровадження і скасування локдауну

Нардеп Михайло Радуцький також пояснив, скільки нових хворих витримає система охорони здоров'я

Карантин в Україні: в "Слузі народу" озвучили умови запровадження і скасування локдауну

Посилення карантину і запровадження жорсткого локдауну в Україні знадобиться, коли приріст нових хворих за добу перевищить позначку 20 тисяч. Бізнес, навчальні заклади та громадський транспорт мають зачинитися щонайменше на три тижні.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів нардеп від "Слуги народу", глава парламентського комітету з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький.

"У зв’язку з тим, що інкубаційний період COVID-19 від 14 до 21 дня, то і запроваджувати (повний локдаун – ред.) треба мінімум на три тижні. І це досвід інших країн, що вагомий результат є за три тижні. Наша система охорони здоров’я на сьогодні може витримати до 30 тисяч (нових хворих за добу – ред.). Тому, я думаю, що якщо ми вийдемо на цифру 20 тисяч і більше, то, швидше за все, треба буде запроваджувати локдаун", - заявив нардеп.

Читайте також: Посилення карантину: Степанов розповів, чи зупинять транспорт

Водночас Радуцький зазначив, що уряд, згідно з нещодавно прийнятою постановою Верховної Ради, має за 7 днів попередити українців, а також розробити компенсаторні заходи для людей і бізнесу.

"Який має бути локдаун? На мою думку, із зупинкою транспорту. Якщо ми закриваємо бізнес, школи, і при цьому працює громадський транспорт – метро, потяги – то я не бачу від цього великого результату. Якщо повний локдаун – то і треба робити повний", - вважає він.

На запитання, на який показник орієнтуватися для виходу з локдауну, "слуга народу" відповів:

"Якщо 15 тисяч хворих на день і кількість осіб, які одужали, буде збільшуватися – відсоток тих, хто одужав, над відсотком захворілих – і буде плато, не буде зростання протягом тижня і при тому буде зниження, то це привід для послаблення карантину".

Читайте також: Коронавірусний скандал у Миколаєві: сім'ї померлої лікарки відмовили в компенсації

Раніше заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, за яких умов вдасться уникнути локдауну в Україні.

Джерело Україна 24 Теги