"Якщо переїсте, ви помрете": експертка розвіяла міф про популярну харчову добавку

У МОЗ назвали речовину, навколо якої найбільше спекуляцій

"Якщо переїсте, ви помрете": експертка розвіяла міф про популярну харчову добавку

Популярна харчова добавка глутамат натрію входить до складу безлічі харчових продуктів.

Фахівець Центру громадського здоров'я МОЗ України Наталія Усенко в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментувала чутки про те, що глутамат натрію вкрай шкідливий для здоров'я.

"В Україні так само як і в Європі є вимоги до харчових продуктів і добавок, які використовуються. Є перелік добавок, які, як було встановлено, дійсно можуть призвести до захворювань. Вони заборонені до використання в Європі, вони заборонені до використання в Україні. Тому жоден великий виробник не ризикне їх використовувати, тому що в такому випадку будуть проблеми для виробника", - сказала вона.

Читайте також: Загроза для організму: в МОЗ сказали, чим небезпечні продукти швидкого приготування

Як пояснила Усенко, підсилювач смаку глутамат натрію - це речовина, навколо якої найбільше міфів.

"Річ у тому, що глутамат натрію - це сіль глутамінової кислоти, яка входить до складу багатьох натуральних харчових продуктів. Утворюється глутамат натрію в тому випадку, якщо ми харчові продукти термічно обробляємо з сіллю. Ви кинули гриб у каструлю, додали сіль, проварили - у вас додався глутамат натрію. Це речовина, яка дає нам відчуття білкової їжі... Це нешкідлива речовина. Більшість статей, які розповідають про те, який жахливий цей глутамат натрію, спираються на публікацію китайського професора, який розповідає, що у нього нібито виникають синдроми - погане самопочуття, жар тощо - після відвідування китайського ресторану", - сказала представниця МОЗ.

Читайте також: Удар по здоров'ю: дієтологиня попередила про небезпечний продукт

За її словами, глутамат натрію може бути небезпечний, але так само небезпечна сіль.

"Якщо ви з'їсте кілограм солі, ви помрете. Точно так само, якщо ви з'їсте глутамату натрію більше допустимої дози, ви теж помрете. Тому це дуже зручний спосіб для спекуляції", - зазначила Усенко.

Раніше фахівець ЦГЗ МОЗ України Наталія Усенко в ефірі телеканалу "Україна 24" розкрила головний секрет правильного харчування.

Джерело Україна 24 Теги