Масова вакцинація від коронавірусу: лікар назвав дві проблеми

Експерт МОЗ вважає, що вакцинація має бути добровільною

Масова вакцинація від коронавірусу: лікар назвав дві проблеми

Масова вакцинація від коронавірусу COVID-19 в Україні ускладниться через жорсткі правила зберігання вакцини і небажання багатьох українців робити щеплення.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" провідний експерт МОЗ у боротьбі з коронавірусом, лікар-анестезіолог Сергій Дубров.

"Не раз говорили фахівці та журналісти, що дана вакцина потребує правильних умов для зберігання і транспортування. Дійсно це правда – мінус 70 градусів, не більше 4 разів можна вакцину виймати, перекладати з одного контейнера в інший. Тому має бути ретельно продумана вся логістика, транспортування як в країну, так і до лікувальних закладів, де проводитиметься щеплення. Дійсно, порушення температурного ланцюжка може призвести до неефективності вакцинації", - сказав він.

Читайте також: Коли вакцина від коронавірусу з'явиться в Україні: несподіваний прогноз

Також Дубров зауважив, що дуже мало людей погоджуються на профілактичні щеплення.

"Думаю, що будуть проблеми, небажання робити щеплення в тих людей, які вже перехворіли на COVID-19. Залежить кількість бажаючих зробити щеплення від того, коли буде вакцина в Україні. Якщо вона буде наприкінці першого кварталу, то кількість бажаючих буде досить великою. Якщо вона буде восени, то кількість людей, які бажають зробити щеплення, мені здається, буде менша", - розповів експерт МОЗ.

Також він зазначив, що "вакцинація має бути добровільною і примушувати нелогічно".

Читайте також: Степанов пояснив, кого в Україні першими вакцинують від коронавірусу

Раніше лікар-інфекціоніст Євген Дубровський в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи потрібно вакцинуватися тим, хто перехворів на коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги