Не бігайте по 100 раз до холодильника: психолог розповів, як пережити локдаун

За словами лікаря Олега Чабана, в світі через ізоляцію збільшується кількість психічних розладів

Не бігайте по 100 раз до холодильника: психолог розповів, як пережити локдаун

Під час запровадження жорсткого локдауну збільшується кількість психічних розладів різного типу, але з ними потрібно боротися, і є методи.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів клінічний психолог Олег Чабан.

Лікар позитивно оцінив запровадження локдауну і виступив за те, щоб він був більш тривалий.

"Я за те, щоб був більш тривалий локдаун, більш суворий, з позиції лікаря, який консультує пацієнтів і бачить, які біди приносить вірус. Потрібно закінчувати елементарний пофігізм у населення в голові, що цього можна уникнути, "шліфувати" алкоголем. Я за три і навіть за чотири тижні, тоді він дійсно буде ефективним. Я розумію, що уряд має ухвалювати виважені рішення щодо бізнесменів, компенсації, але це моя лікарська позиція", - сказав Чабан.

Читайте також: Була б логічна інша дата - ресторатор критикує запровадження локдауну

Психолог зазначив, що люди розплачуються за перебування в локдауні різними психічними розладами.

"Я консультую пацієнтів, які розплачуються своїми емоціями, в тому числі не те, що вони бояться захворіти або вже захворіли, а сидять в ізоляції. Ця тема не нова, її почали піднімати ще наші китайські колеги, потім європейські. Вони провели чіткі кореляції - чим триваліший локдаун, тим більше емоцій людини стають напруженими. Агресія, алкоголізм, депресивні, стресові розлади, з'явилася купа пацієнтів з тривожно-панічними розладами в усьому світі. Починають розпадатися сім'ї, люди не витримують спільного перебування так довго", - сказав Чабан.

Читайте також: Посилення карантину: лікар пояснив, як влада помилилася з локдауном

Лікар також дав поради з приводу того, яким чином можна полегшити своє перебування в ізоляції.

"Все починається зі слова "планування". В жодному разі не уникайте рутини, якщо ви піднімалися о 6 ранку, продовжуйте вставати, обід о першій годині, а не 100 відвідувань холодильника, обов'язково планувати, що ви зробите фізично, ну, наприклад, допоможете дружині навести порядок. Тобто планування, зайнятість", - сказав Чабан.

Нагадаємо, раніше політолог Володимир Фесенко в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, чому Кабінет міністрів ввів локдаун саме з 8 січня 2021 року.

Джерело Україна 24 Теги