Новий штам коронавірусу потрапив до України: лікар розповів подробиці

Інфекціоніст розповів про особливості мутації COVID-19

Новий штам коронавірусу потрапив до України: лікар розповів подробиці

Коронавірус COVID-19 мутує в нові штами, у Великій Британії зафіксований значно заразніший штам вірусу. Як відбувається мутація, розповів інфекціоніст Віктор Петров в ефірі каналу "Україна 24".

"У першу чергу варто зазначити, що мутація вірусу відбувається природним чином, і цей вірус природно мутуватиме дуже активно — точно так само, як вірус гепатиту С або грипу. Чому? Тому що він містить тільки одну РНК, це один носій генетичного матеріалу.

Зараз, наприклад, у регіонах, які межують з європейськими країнами, вже можна помітити, що трохи змінюється клінічна картина коронавірусної інфекції, особливо у молодих людей. Тобто може не бути вже аносмії (втрата чутливості до запахів — ред.), але досить активно розвивається ураження легеневої тканини, хоча все проходить у легкій формі", — розповів він.

Читайте також: Коли Україна отримає вакцину від коронавірусу: прогноз лікарки

Лікар повідомив, що новий штам вже зафіксований у пацієнтів з України.

"Один з таких прикладів — мій пацієнт Микола. Він заробітчанин, їздить з України до Чехії й назад. І він уже перехворів на новий штам, про який заявила Велика Британія. Коли йшлося про верифікацію цього, то Україна не має можливості ідентифікувати цей вірус у масовому тестуванні. Але люди, у яких є страховка в країнах ЄС, можуть визначити вже мутований вірус. І таким чином мені вдалося підтвердити, що на Закарпатті вже є випадки інфікування новим штамом вірусу", — сказав він.

Читайте також: У Раді розповіли, скільки українців зможуть зробити щеплення від COVID-19

Також інфекціоніст розповів, чи допоможе вакцинація побороти епідемію.

"Вакцина матиме певну кратність введення. Тобто, як і вакцинація від грипу, вона вимагатиме не тільки дворазового введення, а й, можливо, через кілька років потрібно буде її повторити. Великих сподівань на те, що ми повністю здолаємо коронавірус за допомогою вакцинації, немає, тому що за статистикою десь 35-40% людей категорично відмовляються від вакцинації", - сказав він.

Раніше генетик Віктор Досенко розповів, чи спрацює вакцина проти нового штаму коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги