Пожежа в Чорнобильскій зоні: еколог розповів про радіацію і наслідки

Ліквідатор аварії на ЧАЕС спрогнозував, якими можуть бути наслідки пожежі

Пожежа в Чорнобильскій зоні: еколог розповів про радіацію і наслідки

Про причини та наслідки лісової пожежі в Чорнобильській зоні розповів Сергій Мирний, еколог, ліквідатор аварії на ЧАЕС, в ефірі каналу "Україна 24".

"Пожеж таких масштабів в зоні ще не було за весь час її існування. Причина цього — об'єднання декількох факторів: суха і безсніжна зима, тепла та вітряна весна, потім ще карантин наклався, коли народ почав сходити з розуму від неробства, і пішли ці ось підпали, і під час власне пожежі був шквальний вітер, який розносив полум'я. Всі ці причини призвели до великого масштабу. Це дійсно велика площа, але, на щастя, не в самому центрі забруднення", — сказав він.

Мирний спрогнозував, наскільки сильним буде забруднення після цієї пожежі:

"Досвід попередніх пожеж (наприклад, у 2015 році там був досить великий) показав, що винесення радіації за межі 30-кілометрової зони точно не було, і навіть поруч з пожежами було незначне підвищення. Виходячи з цієї пожежі, можна сказати, що в межах Чорнобильської зони може бути перевищення фону на частки відсотка, в межах природних коливань і санітарної норми. У Києві люди можуть спати, дихати, пити воду абсолютно спокійно. До того ж, сьогодні пішов дощ, який очистив повітря від диму".

Нагадаємо, лісова пожежа в Чорнобильській зоні відчуження розпочався 4 квітня. Спочатку вогонь охопив 20 гектарів лісу, але пізніше поширився на території майже 100 га. Рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій гасили кілька вогнищ пожежі.

Теги