В Україні залишиться той самий штам коронавірусу - академік спрогнозував другу хвилю

Сергій Комісаренко вважає, що, попри спад захворюваності, варто чекати підйому

В Україні залишиться той самий штам коронавірусу - академік спрогнозував другу хвилю

Голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки і оборони, академік Сергій Комісаренко вважає, що в Україні не закінчилася перша хвиля коронавірусу і прогнозує другу хвилю після Нового року, однак якою вона буде, спрогнозувати не зміг.

Про це він розповів в ефірі каналу "Україна 24", коментуючи показники спаду захворюваності.

"Причин (спаду захворюваності - ред.) багато. На жаль, спад йде, але не такий істотний, як було б потрібно, як би хотілося. Хотілося б, щоб він (коронавірус - ред.) майже повністю спав, що продемонструвало б нам закінчення першої хвилі. Я вважаю, що в Україні все ще поки перша хвиля. Але потім треба буде очікувати збільшення кількості інфікованих людей і початку другої хвилі", - сказав Комісаренко.

Читайте також: Уряд готує до наступного кроку, буде нова хвиля — лікар про карантин

Академік вважає, що зниження захворюваності відбулося в тому числі завдяки тому, що "люди поступово вчаться правильно поводитися з вірусом і зрозуміли, що це велика небезпека".

За словами академіка, другу хвилю варто очікувати після Нового року.

"Яка буде друга хвиля, наскільки вона буде істотною і потужною, залежатиме більшою мірою від нас. Я говорив і стверджую, що здебільшого ми залежимо від поведінки вірусу: він може стати більш летальним, викликати менш тяжкі захворювання, стати більш контагіозним, і навпаки - може взагалі зникнути, якщо у нього будуть відповідні мутації", - сказав Комісаренко.

Читайте також: Нова хвиля коронавірусу – названо відмінність України від Західної Європи

Експерт зазначив, що, швидше за все, в Україні буде розповсюджуватися той самий штам вірусу, який існує зараз.

"Думаю, це не буде новий штам, поки що у нас немає начебто нового штаму, який би міг прийти до нас з Британії або іншої країни Європи, де він вже поширюється. Зокрема, він уже є в США, а з Південної прийшов до Європи дуже схожий на британський штам", - сказав академік.

Раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" відомий журналіст Савік Шустер заявив, що епідемія коронавірусу дала Україні потужний стимул розвивати систему охорони здоров'я, зруйновану в минулі роки.

Джерело Україна 24 Теги