"Салюти — величезний стрес для тварин": зоопсихолог дав поради

Експерт дав поради, як знизити стрес у домашніх вихованців під час свят

"Салюти — величезний стрес для тварин": зоопсихолог дав поради

Багато тварин загинуло або втекло від господарів, злякавшись новорічних феєрверків. Зоопсихолог Сергій Клочко розповів в ефірі каналу "Україна 24", як вибухи петард і салютів позначаються на психіці вихованців.

"Перш за все будь-яка тварина, якщо вона не була навчена на такі звуки, відчуває сильний стрес. Він настільки сильний, що тварина може загинути. Це видно за повідомленнями з усього світу — в Італії, Аргентині гинуло дуже багато тварин, особливо страждають птиці. Домашні тварини також відчувають стрес, вони можуть загубитися назавжди або навіть загинути.

Є деякі тварини, які володіють тонкою психікою і легко збудливі. Наприклад, собаки-брахіцефали (з вкороченими мордами — англійські та французькі бульдоги, мопси, пекінеси), їх часто авіакомпанії не беруть на борт, оскільки у них дуже слабке здоров'я. У них дуже часто страждає серце", — розповів він.

Читайте також: "Понесемо мрію людям": нардепи назвали головну подію 2020 року

Експерт дав поради, що робити господарям тварин у період свят.

"Що можна зробити прямо зараз, адже попереду ще Різдво і Старий Новий рік. Перше: не гуляти в темний час доби, а якщо собаку виводити на вулицю, то не в нашийнику, а на шлеї, яка міцна, добре застібається і собака з неї не викрутиться. Нашийник дає зворотну картину, він закріплює страх у тварини, й вона метушиться. А на шлейці набагато легше її утримати. Друге: дуже було б непогано за три-чотири дні подавати якийсь заспокійливий препарат на травах, типу "Кот-Баюн ".

Далі, потрібно зробити для тварини місце, де трохи менше вікон, все закрито, щоб звуки якомога менше проникали. Якщо тварина злякано метушиться, бажано посидіти з нею, притиснути до себе і не давати бігати по квартирі", — сказав він.

Раніше колишній в.о. глави Держекоінспекції Єгор Фірсов розповів про шкоду від новорічних ялинок.

Джерело Україна 24 Теги