Глобальне потепління в Україні: експертка розповіла, чого очікувати від зміни клімату

У північних регіонах країни теплішає інтенсивніше

Глобальне потепління в Україні: експертка розповіла, чого очікувати від зміни клімату

Тепла погода в Україні взимку обумовлена процесами світових змін клімату. Через глобальне потепління почалися масштабні зміни в екосистемі країни.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла кліматологиня Світлана Бойченко.

"Зміни клімату, які зараз відбуваються на території України, зараз трохи перебільшують загальні в середньому масштаби, потеплішало приблизно на 1-1,2 градуса за 100 років. По-різному розподілилось це потепління по широті. Північні регіони теплішають інтенсивніше, приблизно на 1,5 градуса, а південні менше", - зазначила Бойченко.

Популярні відео

Кліматологиня пояснила, які наслідки глобальне потепління має для українських екосистем:

"Відреагували насамперед степи, тому що помічено, що в цьому регіоні збільшилась кількість атмосферних опадів приблизно на 10%. І для степів цього було достатньо, щоб вони почали змінювати свою рослинність, і там почала проростати лугова рослинність. Ліси менш вразливі. Вразливі степові екосистеми, а також болотні, тому що через нашу діяльність, водокористування вразливими стали болотні угіддя".

Читайте також: Клімат змінюється - синоптик розповів про аномальну зиму й про те, чи чекати на сніг

Також, за її словами, потепління несе загрозу південним регіонам України:

"Чорне й Азовське моря підвищились в унісон зі світовим океаном, і в першу чергу стали вразливі узбережжя Чорного та Азовського морів. Це і руйнування узбережжя, ерозія, такий процес як просадкові деформації, підтоплення. Але проблеми узбережжя - це майбутнє, коли рівень морів може піднятися до пів метра".

Раніше голова Укргідрометцентру Микола Кульбіда повідомив, в ефірі телеканалу "Україна 24", що 2020 рік увійде до п'ятірки найтепліших в Україні.

Джерело Україна 24 Теги