Побічні ефекти бувають, але вакцинуватися треба — академік з РНБО про коронавірус

Сергій Комісаренко розповів, наскільки безпечно вакцинуватися від COVID-19

Побічні ефекти бувають, але вакцинуватися треба — академік з РНБО про коронавірус

Побічні ефекти після вакцинації від коронавірусу можливі, але не можна точно говорити про зв'язок таких випадків саме з вакциною, заявив академік, голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Бувають побічні ефекти. Але коли вакцинують мільйони людей, і коли це були люди похилого віку, які, на жаль, самі помирають, і було кільканадцять випадків – що ж, складно це прив’язати саме до вакцинації", — сказав він.

Читайте також: Українці стали хворіти по-іншому: лікарка розповіла, чи скоро кінець епідемії COVID-19

Експерт прокоментував репліку ведучої про те, що у 13 людей після вакцинації Pfizer стався параліч обличчя в Ізраїлі.

"У мого знайомого нещодавно стався параліч без вакцинації, він повернувся після холоду – і паралізувало одну частину обличчя", — заявив він. 

Читайте також: Гордон зловив російських пропагандистів на брехні про вакцину від коронавірусу

За словами експерта, вакцинуватися у будь-якому разі необхідно.

"Я повинен вас переконати в тому, що захворювання (на COVID-19 – ред.), можливо, з летальними випадками, і вакцинацію не можна порівнювати. Звичайно, потрібно вакцинуватися. Коли вакцинують мільйони людей, то, звичайно, в цей час можуть бути й випадки з побічними ефектами, які або притаманні самій вакцинації, або ті, що відбуваються з нами щодня. Щодня деякі люди, особливо похилого віку, які мають сторонні захворювання, почуваються погано без всякої вакцинації", — сказав він.

Раніше головний державний санітарний лікар, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко заявив, що українці не повинні вакцинуватися проти коронавірусу в приватних структурах за власні кошти.

Джерело Україна 24 Теги