Вакцини від COVID-19 прийдуть траншами — в МОЗ назвали кількість і терміни

Олександр Заїка розповів, скільки українців вакцинується в першу хвилю

Вакцини від COVID-19 прийдуть траншами — в МОЗ назвали кількість і терміни

Коли та скільки вакцин Pfizer надійде в Україну першою хвилею поставок, розповів керівник національної програми імунізації, завідувач відділу імунізації Центру громадського здоров’я України Олександр Заїка в ефірі каналу "Україна 24".

"Вакцини в Україну надходитимуть за різними механізмами. Перший механізм – це COVAX. Україна розраховуватиме на загальну кількість вакцин – 20% від кількості населення. Ці вакцини надходитимуть траншами. Ми зараз ведемо перемовини з COVAX, і за останніми повідомленнями вже в першій половині лютого ми очікуємо першу хвилю від COVAX – понад 200 тисяч вакцин від Pfizer – це 100 тисяч людей на першій хвилі", — сказав він.

Читайте також: Побічні ефекти бувають, але вакцинуватися треба — академік з РНБО про коронавірус

Експерт розповів про пріоритетні групи громадян на вакцинацію.

"Загалом під вакцинацію має підпадати до 20 млн людей – тобто приблизно половина населення України. Але є пріоритети відповідно до груп медичного та професійного ризику. Коли ви є в групі ризику і віднесені до одного з 4 етапів, які є в дорожній карті, в чергу ставати не потрібно, а власне з’ясувати, в якій ви групі ризику.

Надалі будуть включатися електронні механізми, буде задіяна первинка, працюватимуть запрошення на вакцинацію та інші канали комунікації. Протипокази є мінімальними, серйозних бар’єрів до вакцинації немає. Додаткових обстежень перед вакцинацією робити не потрібно", — сказав він.

Раніше лікарка-інфекціоністка, позаштатна спеціалістка МОЗ Ольга Голубовська розповіла, кому не потрібно вакцинуватися від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги