"З персональними даними в Україні катастрофа": експерт назвав причини

Експерт з електронного врядування розповів про проблеми з персональними даними в Україні та походження спаму

"З персональними даними в Україні катастрофа": експерт назвав причини

В Україні є велика проблема з безпекою персональних даних. Про це розповів експерт з електронного врядування, голова НГО "Електронна республіка" Євген Поремчук в ефірі каналу "Україна 24".

"З персональними даними в Україні катастрофа. Слабка нормативна база, ми досі не розуміємо, куди рухаємося, чи в сторону США, чи в Європу. Три роки тому український уряд ухвалив рішення, що ми будемо використовувати європейські норми у роботі з персональними даними. Три роки минуло, але ми досі не маємо чітко визначеного курсу. Бізнес питає, куди ж тоді нам вкладати гроші, як правильно поводитись з персональними даними, бо закон України про персональні дані є юридично нікчемним, він не працює", — сказав він. 

Читайте також: Хакерські атаки в Україні: експерт вказав, кого зламують найчастіше

Експерт відповів на запитання, звідки в телефонах українців беруться вірусні та шахрайські повідомлення про виграші тощо.

"За один день у світі розсилається понад 320 млрд спам-листів. Виходячи з цього, 89% усіх програм, які крадуть інформацію, вірусів, розсилаються саме через спам. Де спамери беруть ваші e-mail, де беруть номери ваших телефонів – в основному користувачі залишають їх самі в якихось інтернет-магазинах. Куди далі йдуть ці дані, ми не маємо поняття, ці бази можуть бути в ретейлі, а потім перепродаються далі.

У Європі компаніям за таке дають штрафи до 20 млн євро. У нас таких правових фактів ще не було. В основному тих, хто розсилає спам, ми можемо лише попросити про те, щоб вони припинили це робити, або можемо написати офіційну скаргу уповноваженій з прав людини", — сказав він.

Раніше народна депутатка з фракції "Слуга народу" Єлизавета Ясько розповіла про дотримання електронної безпеки.

Джерело Україна 24 Теги