Смертність від коронавірусу: академік розповіла про проблему з цифрами

У мене величезна кількість питань до статистики коронавірусу, зазначила Лібанова

Смертність від коронавірусу: академік розповіла про проблему з цифрами

Академік НАН України, директорка Інституту демографії Елла Лібанова в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла про проблему обчислення статистики смертності від коронавірусної інфекції.

«У мене величезна кількість питань до статистики коронавірусу. По-перше, за впливом COVID-19 на смертність можна буде судити, коли ми отримаємо дані за рік за загальною кількістю померлих від усіх причин. І вкрай би бажано з розподілом за віком. Тому що якщо навіть загальна кількість померлих не збільшилася, але почали вмирати в значно молодшому віці, і це якимось чином можна пов'язати з COVID-19, це погано», - зазначила академік.

Читайте також: Епідемія коронавірусу: лікарка назвала три сценарії для України

Вона наголосила, що статистична інформація про смертність буде в березні-квітні. Тоді можна буде сказати, що сталося в Україні, чи є зростання смертності.

«Ми не зможемо бездоганно виокремити те, що пов'язано з коронавірусом, але ми досить надійно зможемо сказати, є зростання смертності від коронавірусу чи ні. Наприклад, ми повинні приплюсувати тих, хто в силу того, що медицина якийсь час стала лікувати тільки коронавірус, практично не можна було потрапити до лікаря, якщо ти не був хворий на коронавірус. Планові операції навіть скасовувалися. У зв'язку з тим, що дуже багато людей боялися звертатися до лікарів, тому що панічні чутки були, що у всіх лікарнях можна тільки заразитися. Тому я і кажу, що ми не зможемо точно виокремити тільки медичну причину коронавірусу. Туди обов'язково накладається соціально-економічна», - заявила Лібанова.

Читайте також: "Це повний абсурд": розвіяні чотири головних міфи про вакцину від коронавірусу

Раніше лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська в ефірі телеканалу "Україна 24" оцінила можливість нової хвилі коронавірусу в Україні.

Джерело Україна 24 Теги