Мета Росії інша — політолог пояснив, чому не було анексії ОРДЛО

Валентин Гладких розповів, що Росія збирається зробити з окупованим Донбасом

Мета Росії інша — політолог пояснив, чому не було анексії ОРДЛО

Політолог Валентин Гладких розповів в ефірі каналу "Україна 24", чому Росія не анексує ОРДЛО, як зробила це з Кримом.

"Процес Росія запустила у 2014 році, розв’язавши війну проти України руками бандформувань. Але треба розуміти, яка мета Росії в цьому конфлікті. Дехто думає, що її метою є анексія ОРДЛО і включення їх до складу Росії. Якби така задача стояла, то вони б її вже вирішили. Але їхня мета трохи інша – вони хочуть використовувати ці території як інструмент, як важіль впливу на українську державу з метою обмеження її суверенітету, створити запобіжник, на який можна натискати в разі необхідності", — пояснив він. 

Читайте також: З ватажками ОРДЛО домовлятися не можна — політолог про переговори щодо Донбасу

За словами експерта, Росія хоче виставити свої умови.

"Нам також треба розуміти, що Україна від початку конфлікту задекларувала своє бажання вирішити його мирним шляхом. От поні й бігають з того часу, тому що наша мета – відновити територіальну цілісність і суверенітет. Я прихильник того, що пріоритет треба давати на користь державного суверенітету. А росіяни сьогодні явно демонструють, що їхня мета – інкорпорувати ці території в політико-правове та економічне тіло України на своїх умовах", — сказав він.

Раніше військовий експерт Олег Жданов розповів, навіщо Росія влаштувала в окупованому Донецьку так званий "Російський форум" за участю пропагандистів.

Джерело Україна 24 Теги