Чиновники більше не зможуть вимагати штамп — міністр про нову електронну послугу

Михайло Федоров розповів, як працюватиме електронна прописка

Чиновники більше не зможуть вимагати штамп — міністр про нову електронну послугу

Реєстрацію проживання хочуть зробити декларативною, через введення адреси у смартфоні. Ініціативу прокоментував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі каналу "Україна 24".

"Понад 1 млн українців не мають прописки, навіть у паспорті, і кожний третій українець проживає не за місцем реєстрації. Тому що процедура складна, треба витратити багато часу, щоб отримати цю послугу. Тому з квітня ми запускаємо (послугу — ред.), вона буде напівдекларативна. Ми скасовуємо штамп у паспорті, який є на сьогодні", — сказав він.

Читайте також: В Україні з'явиться "електронна гривня": подробиці про нову цифрову валюту

Міністр пояснив, як працюватиме механізм.

"Ми спрощуємо цю процедуру, і чиновники не матимуть права вимагати цей штамп, довідку, коли ми повноцінно запустимо цю послугу. Буде запис в реєстрі про те, де проживає конкретна людина. І це вже завдання не людини, а чиновника – зайти в цей реєстр – і перевірити, підтвердити, налагодити взаємодію, щоб дізнатися, де проживає людина. Тому що папірець з пропискою – це суто справа неефективності держави. Ми перекладаємо це завдання з плеч людини на плечі чиновника", — сказав він.

Раніше експерт з електронного врядування Євген Поремчук розповів про проблеми з персональними даними в Україні.

Джерело Україна 24 Теги