Для жителів ОРДЛО введуть віртуальні мобільні номери — подробиці від заступника міністра

Снавер Сейтхалілев розповів, навіщо віртуальні номери телефону жителям Донбасу

Для жителів ОРДЛО введуть віртуальні мобільні номери — подробиці від заступника міністра

Для жителів окупованих територій Донбасу хочуть ввести віртуальні мобільні номери. Подробиці розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Снавер Сейтхалілєв в ефірі каналу "Україна 24".

"Люди звертаються за отриманням паспортів. Там є опція – записатися на електронну чергу, і для цього потрібно вказувати мобільні номери. Також коли документи готові, люди будуть отримувати нотифікацію про те, що документи готові. Але коли отримувати ці документи – треба ставати в електронну чергу, також можна використовувати цей мобільний номер", — сказав він.

Читайте також: Чиновники більше не зможуть вимагати штамп — міністр про нову електронну послугу

Чиновник розповів, для яких ще операцій знадобиться ця послуга.

"Також люди заповнюють медичну декларацію, також там є опція запису на прийом до лікаря тощо. Для всіх цих кроків потрібні мобільні номери. Також ми знаємо, що в мобільному банкінгу при операціях банки повинні зв’язуватися з користувачами, взагалі в більшості випадків використовується підтвердження через мобільні номери", — сказав він.

Читайте також: "З персональними даними в Україні катастрофа": експерт назвав причини

Для жителів Донбасу хочуть ввести віртуальні мобільні номери, щоб жителі ОРДЛО могли здійснювати дзвінки та відправляти повідомлення за допомогою мобільного інтернету чи WI-FI. Це можна буде робити навіть без наявності sim-карти. Тоді громадяни в ОРДЛО матимуть доступ до державних сервісів та електронних послуг. Для цього Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб попросило мобільних операторів розглянути можливість створення спеціального тарифу. 

Джерело Україна 24 Теги