Шахраї придумали нову аферу з банківськими картами українців: у чому суть
Злочинці використовують дублікат сім-карти жертви

В Україні шахраї придумали новий спосіб крадіжки грошей з банківських карт.
Житель Одеси Віктор Стрєлков розповів "Україна 24", як він став жертвою злочинців. За словами чоловіка, він оголосив збір коштів у соцмережах для лікування онкологічного захворювання. На заклик відгукнулися друзі Віктора, і незабаром необхідна сума, близько 50 тис. грн, була зібрана. Наступного дня йому раптово зателефонували.
"Мені зателефонувала людина, яка представилася Сергієм. Сказав, що він представник благодійного фонду, що вони займаються наданням допомоги таким людям. Я на той момент гостро потребував грошей і подумав, що зловив свого птаха щастя", - розповів Стрєлков.
Чоловік пообіцяв Віктору щомісяця покривати всі витрати на лікування, але перед цим попросив надати документи, що підтверджують хворобу, і контакти родичів, які можуть виступити поручителями. Через годину чоловік зайшов в інтернет перевірити гроші на двох своїх картках. З однієї зникли всі кошти, а з другої в той момент хтось намагався зняти тисячу гривень.
"Я спробував заблокувати, але у мене було написано "доступ обмежено". Я запідозрив недобре, тому що одна операція проводилася в Києві, а друга в Одесі", - зазначив він.
Виявилося, що псевдоблагодійники недарма випитали у Віктора телефони його родичів. Завдяки цьому вони виготовили дублікат його сім-карти, фактично підробили номер телефону, до якого прив'язані банківські карти. Шахрай зателефонував мобільному оператору, видав себе за Віктора, сказав, що втратив мобільний телефон, і попросив відновити картку. Оператор мобільного зв'язку запитав, на які останні номери були зроблені дзвінки, і шахраї видали телефони сім'ї потерпілого. Отримавши сім-карту з номером Віктора, вони отримали доступ до його банківських карток.
На щастя, шахраї встигли викрасти тільки 850 грн, оскільки чоловік напередодні встиг витратити гроші на ліки.
Після цього Віктор прив'язав сім-карту до паспорту, щоб відновити її можна було тільки за умови пред'явлення документа представнику оператора мобільного зв'язку.