Україна посилить боротьбу з пропагандою Росії: озвучені подробиці

З'явиться єдина структура для протидії ворожій дезінформації

Україна посилить боротьбу з пропагандою Росії: озвучені подробиці

Створення в Україні Центру протидії дезінформації дозволить ефективно боротися з фейками російської пропаганди на державному рівні.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів виконавчий директор проєкту StopFake Руслан Дейниченко.

"Ідея створити такий центр назріла давно, і ми були б дуже раді, якби цей центр з'явився кілька років тому. В Україні є структури, які ніби відповідають за інформаційну політику. Але наш проєкт буквально стежив за тим, як ця пропагандистська російська машина створювалася в Україні. І ми інформували всі ці органи про загрозу, але кожен з тих органів говорив: у нас не вистачає повноважень для того, щоб щось зробити. Ці телеканали отримували тільки попередження", - заявив Дейниченко.

Читайте також: Експрем'єр запропонував 4 кроки для боротьби з пропагандою Росії

За його словами, після того, як цей центр буде створено, є надія, що "буде одна точка входу, одна структура, куди можна буде звернутися для того, щоб вона координувала зусилля держави з протидії ворожій дезінформації".

Виконавчий директор проєкту StopFake додав, що країна повинна діяти на випередження, "а не реагувати через кілька років, коли ворожа пропагандистська машина вже створена в Україні".

Читайте також: Закрили "кремлівських чортів" - Ляшко жорстко висловився про санкції проти телеканалів

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики України планує створити Центр протидії дезінформації, щоб мати можливість ефективно відповідати на фейки з боку Росії.

Раніше голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, за що потрапили під санкції телеканали "112 Україна", NewsOne і ZIK.

Джерело Україна 24 Теги