Проспект Бандери в Києві: в Інституті нацпам'яті здивувалися рішенню суду

Голова Інституту національної пам'яті висловився про скандальне рішення Київського окружного суду

Проспект Бандери в Києві: в Інституті нацпам'яті здивувалися рішенню суду

Київський окружний суд скасував перейменування низки вулиць у столиці, зокрема, Московського проспекту на проспект Степана Бандери. Рішення суду прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович.

"Рішення Окружного адміністративного суду викликає чергове здивування, люди майже 6 років живуть на цих вулицях, комусь, може, не вистачає Московського проспекту в Києві — чесно кажучи, ми здивовані... Звичайно, ми підтримаємо Київську міську державну адміністрацію, теж подамо апеляцію. Йдеться не тільки про проспект Бандери, а й про вулицю Алмазова (генерал армії УНР — ред.), Януша Корчака (польський педагог, лікар і письменник - ред.), чим вони не догодили позивачам і суду?" — сказав він.

Читайте також: У Києві знайшли спосіб позбутися радянських символів: озвучені подробиці

Дробович вважає, що в разі перейменування вулиці потрібно на якийсь час ввести заборону на зміни назви.

"Потрібно так і робити — перейменував, і деякий час, десятиліття нехай пройдуть, не змінювати назву. Це як мінімум дискомфортно для людей. Взагалі це у мене викликає асоціацію з цими "гойдалками" в Харкові, коли постійно туди-сюди перейменовували проспект Жукова на Григоренка, і місцева влада на цьому отримувала політичні дивіденди. Закінчилося це тим, що в апеляціях все було скасовано", — розповів він.

Дробович також зазначив, що питання перейменування з Московського проспекту, вулиць Кутузова і Суворова не пов'язане з декомунізацією.

Читайте також: "Кремлівська тактика": експерт про скандальне рішення суду щодо української мови

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправним і скасував рішення Київської міської ради "Про перейменування вулиць, проспектів і провулків у місті Києві". Таким чином, скасовується перейменування вулиці Баумана на вулицю Януша Корчака, вулиці Кутузова на вулицю Генерала Алмазова, вулиці Суворова на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка, провулка Кутузова на провулок Євгена Гуцала, проспекту Московського на проспект Степана Бандери.

Джерело Україна 24 Теги