Зарплати лікарів: голова МОЗ розповів про надбавки за коронавірус

Доплати лікарям профінансують з двох різних джерел

Зарплати лікарів: голова МОЗ розповів про надбавки за коронавірус

Українські лікарі, які лікують хворих на коронавірус, отримають значні надбавки до зарплати.

Про це в ефірі "Україна 24" розповів міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

"Що стосується заробітної плати, в нас є дві складових. Перша складова - зарплата за березень, друга - починаючи з 1 квітня. За березень джерелом була медична субвенція, яку ми вже перерахували на місця. Під підвищення цієї зарплати підпадають лікарі та медичні працівники, які вже працювали з COVID-19 в березні. У нас є відповідний розрахунок, він дуже простий. Якщо у відділення потрапив хворий на  COVID-19, медичні працівники повинні отримувати 300%, три оклади за березень", - заявив Степанов.

"Якщо вже з квітня, то там фінансування йде через Національну службу здоров'я України. Фінансування йде за рахунок стабілізаційного фонду, який створений за рахунок змін до державного бюджету. На ці потреби визначена левова частина суми в 15,8 млрд грн - підвищена заробітна плата по лікарнях, по екстреній швидкій допомозі, по сімейних лікарях, які працюють саме з COVID-19", - наголосив він.

Нагадаємо, президент Українського медичного клубу Іван Сорока прогнозує, що до 30% медиків в Україні можуть захворіти на коронавірус COVID-19.

Теги