Лікар розвіяв популярний міф про вакцинацію від коронавірусу

Інфекціоніст також розповів про проблему довіри до вакцинації

Лікар розвіяв популярний міф про вакцинацію від коронавірусу

Вакцина від коронавірусу не перешкоджає зараженню COVID-19, а мінімізує ризик важких ускладнень. Тому не варто очікувати, що людина, яка зробила щеплення, більше не захворіє.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта.

"Довіра до вакцинації є однією з проблем, з якою зіткнулася влада не тільки в Україні, а й за кордоном. Потрібно бути дуже зваженим, тому що вакцини, які надходять, це вакцини компанії Pfizer, до яких у світі досить високий інтерес, а після цього надійдуть вакцини інших виробників. Важливо дотримуватися балансу - якщо запрошувати зірок або вищих посадових осіб, потрібно продемонструвати, що вони вакцинуються не тільки Pfizer, але й іншими типами вакцин, які будуть доступні для звичайних громадян", - зазначив він.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: ексміністерка пояснила, чи буде щеплення обов'язковим

За словами лікаря, основне питання, яке цікавить населення, - "не ефективність, а безпека".

"Можна чітко сказати, що безпека вакцин є доведеною у всіх дослідженнях, представлених ВООЗ. Щодо ефективності - ми повинні ще раз зазначити, що вакцина не перешкоджає зараженню, вона перешкоджає розвитку важких ускладнень. З цієї точки зору вона ефективна і захищає всі вікові групи й людей з супутніми захворюваннями", - пояснив Курпіта.

Читайте також: "Українці — не кролики": Зеленський висловився про російську вакцину "Супутник V"

Як підкреслив інфекціоніст, "якщо хтось очікує, що зробить щеплення і не захворіє - це не зовсім правильна інформація".

Раніше ексголова МОЗ Зоряна Скалецька в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, чи встигне Україна провакцинувати від коронавірусу всіх, хто цього потребує, до кінця 2021 року.

Джерело Україна 24 Теги