Степанов пояснив, чому вакцинація від коронавірусу в Україні затрималася

Очільник МОЗ запевнив, що вакцинація точно розпочнеться в лютому

Степанов пояснив, чому вакцинація від коронавірусу в Україні затрималася

Вакцинація від коронавірусу COVID-19 в Україні, яка планувалася на 15 лютого, не почалася вчасно, оскільки затрималася поставка в країну першої партії вакцин Pfizer.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, МОЗ планувало терміни початку вакцинації на 15 лютого, і інфраструктура була повністю готова.

"Зрозуміло, що ґрунтовалися всі наші переконання виходячи з тих контрактів, які укладені, зобов'язань, які взяли компанії, зокрема і COVAX, яка чітко сказала, що 117 тис. доз Pfizer надійде в середині лютого. Виникли певні бюрократичні процедури, я маю на увазі в COVAX, які затримали прихід цієї вакцини. Ми розраховуємо, виходячи з тих повідомлень, які отримали від COVAX, на кінець лютого поставку цих 117 тис. доз", - сказав він.

Читайте також: Старт вакцинації від коронавірусу в Україні: в МОЗ озвучили нові терміни

Степанов додав, що до кінця тижня в Україну мають прибути перші 500 тис. доз вакцини AstraZeneca.

"Для мене важливішим є питання, не коли буде зроблене перше щеплення, а яким чином все розвиватиметься, потрібно швидко не просто провести всю вакцинальну кампанію першої хвилі. Після того, як буде зроблене перше щеплення, через півроку потрібно буде робити друге щеплення, вдруге проводити вакцинацію", - заявив голова МОЗ.

Міністр запевнив, що Україна "точно почне вакцинацію в лютому".

"Гарантовано, я в цьому впевнений. З приводу конкретної дати можу сказати: приїжджає вакцина, і наступного дня ми починаємо... Перше, чим ми почнемо вакцинуватися - це саме вакцина AstraZeneca, яка виробляється Serum Institute в Індії. Ми дійсно отримали всі документи на реєстрацію вакцин - Pfizer, AstraZeneca і Sinovac. Думаю, ми досить швидко зареєструємо, завтра почнуться перші зареєстровані вакцини для екстреного використання, як це передбачено законодавством", - додав він.

Читайте також: Лікарка розповіла, кому протипоказане щеплення від коронавірусу

За словами Степанова, "в світі не існує аптеки вакцин, куди просто можна було прийти міністру, взяти купити цю вакцину і привезти".

"Вакцина не стоїть у мене в холодильнику, кабінеті, яку я не хочу дати 15 числа. Виходячи з того, які терміни ми одразу ставили по вакцинації, ми завжди говорили, що це в нас починається в березні, потім зрозуміли, що зможемо отримати в лютому. І ми відразу повідомили, коли отримаємо", - пояснив глава МОЗ.

Раніше лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта в ефірі телеканалу "Україна 24" розвіяв популярний міф про вакцинацію від коронавірусу.

 

Джерело Україна 24 Теги