В Україні школярі труяться пігулками: експерт розповів про небезпеку соцмереж

Фахівець розповів, чому челенджі в інтернеті небезпечні для дітей

В Україні школярі труяться пігулками: експерт розповів про небезпеку соцмереж

В Україні сталося кілька випадків отруєння дітей таблетками. Передбачається, що причиною міг бути якийсь челендж в соцмережах. Консультант з питань цифрової трансформації Андрій Журавльов прокоментував ці випадки в ефірі каналу "Україна 24".

"Основне питання — відсутність критичного мислення у дітей. Коли вони бачать якийсь челендж, якийсь виклик з мережі, то вони на нього реагують, і реагують, як ми бачимо, досить ефективно і з великими проблемами для здоров'я. Технологічно це закрити майже немає ніяких засобів, якщо навіть ми спробуємо або закрити мережі, або відслідковувати за ключовими словами. Якби таке було можливо — це було б дуже добре, але ми розуміємо, що такі мережі дуже швидко мігрують, придумують нові слова, щоб їх неможливо було відстежити, ініціатори змінюють ніки", — сказав він.

Читайте також: "Дітей підштовхують до самогубства": Гордон про трагедію в школі під Києвом

Експерт пояснив, як забезпечити безпеку дитини в мережі.

"Першочергове, що можна зробити, це розповідати дітям, розвивати в них критичне ставлення. І повідомлення про те, що їх ровесники вже потрапили до лікарень з отруєннями — це дуже важливо. Вони повинні розуміти, що не завжди за красивою аватаркою або ніком стоїть їх одноліток, там може збоченець похилого віку. Колись був рух "Синій кит", і там були випадки, коли вдавалося окремих організаторів вичислити та посадити. Але вичислити дуже складно, складно зрозуміти, хто за цим ховається, завдяки анонімайзеру. За пів години ця людина може вийти з іншим ніком, IP-адресою та аватаркою", — сказав він.

Читайте також: "Смертельний челендж" у Боярці - експерт вважає, що соцмережі невинні

Нагадаємо, в Умані до лікарні потрапили дві школярки з підозрою на отруєння. Раніше в Боярці дві семикласниці отруїлися медичним препаратом, вони випили по 40 таблеток. Одна з дівчаток померла, інша потрапила до лікарні.

Джерело Україна 24 Теги