Справа збитого літака МАУ: в МЗС поскаржилися на поведінку Ірану

Євген Єнін розповів про ігнорування Іраном запитів української сторони

Справа збитого літака МАУ: в МЗС поскаржилися на поведінку Ірану

Дії іранської сторони не сприяють посиленню довіри до розслідування загибелі літака МАУ. Про це заявив заступник голови МЗС Євгеній Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Буквально з найперших днів трагедії українські слідчі вийшли на контакт з іранськими колегами. І направили запити про міжнародно-правову допомогу. Водночас, на жаль, відповіді на ці запити або приходять зі значними затримками, або не містять фактичної інформації, яка вкрай потрібна для просування українського розслідування.

Ми неодноразово наголошували у наших переговорах  з Іраном, що Україна, як і вся цивілізована міжнародна спільнота, зацікавлена в прозорості цього процесу. Ми наполягали, щоб Іран привідкрив завісу над тими подіями принаймні для вузького кола спеціалістів. Ми запропонували й створення спільної слідчої групи. Ми наголошували на проведенні спільних слідчих дій. Але до сьогодні іранська сторона не відповіла нам позитивно на ці пропозиції", — сказав він.

Читайте також: Катастрофа літака МАУ: озвучено прогноз, коли Іран виплатить компенсацію Україні

За словами Єніна, Іран приховує інформацію від української сторони.

"Крім того, нам до сьогодні відмовляються назвати імена тих осіб, які перебувають під підозрою, або щодо яких найближчим часом буде скеровано обвинувальний акт до суду. Посилання іде на військову таємницю. Безумовно, закритий характер судового процесу, так само і зволікання у співпраці з правоохоронними органами України не сприяє посиленню довіри до розслідування, яке проводить Іран", — сказав він.

Читайте також: Нові обставини катастрофи МАУ в Ірані: Україна відреагувала

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що здійснював рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 року відразу після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили військові.

Джерело Україна 24 Теги