"Це не AstraZeneca": експерт розповів, що за вакцину везе Степанов в Україну

Голова Національної медичної палати назвав основну проблему з індійською вакциною від коронавірусу

"Це не AstraZeneca": експерт розповів, що за вакцину везе Степанов в Україну

Україна домовилася з Індією про постачання перших 500 000 доз вакцини від коронавірусу, за якою вирушив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко розповів в ефірі каналу "Україна 24" про проблему з індійським препаратом.

"Вакцина, яку везе Максим Степанов, відмасштабована на потужностях індійського інституту сироваток за ліцензією Oxford і AstraZeneca. Але є ще одна проблема. Оскільки у нас Степанов — це ходяча катастрофа, і він вкотре втягнув у свою авантюру керівництво нашої країни. Проблема в тому, що Індійський Інститут сироваток не має GMP-сертифікації. Український національний GMP-сертифікат... 1-1,5 року тому. Українські інспектори при відвідуванні Інституту сироваток вказали більш ніж на 6 зауважень — від критичних до незначних. Тільки тиждень тому Індійський інститут сироваток подав до Міністерства охорони здоров'я обґрунтовані відповіді, документально підтверджені про усунення цих недоліків.

Наразі ІІС не має української національної GMP-сертифікації. В такому випадку вакцина поки не може бути зареєстрована на території України та використана. Крім того, тільки в середу порушать питання про те, щоб повторно відправити інспекцію до Індії на виробничі потужності ІІС для повторної інспекції", — сказав він.

Читайте також: "Хтось намагається зробити хайп": Степанов про скандал із закупівлею вакцин

Популярні відео

Експерт пояснив, що вакцину поки не можна зареєструвати в Україні.

"Нині Степанов везе дві палети — 41200 флаконів вакцини. Те, що він говорить про 500 тис. доз — це те, що нібито зарезервовано, що в майбутньому ІІС відмасштабує та в майбутньому поставить на територію України. Але проблема зовсім в іншому, що ІІС не має національної сертифікації. На цей час цю вакцину ні завозити не можна, ні проводити реєстрацію, ні використовувати. Тільки після того, як українські інспектори вилетять до Індії, проведуть повторну інспекцію, побачать, що немає зауважень — ця інспекція триває 5 діб. Після цього ще тиждень йде на підготовку звіту. Після цього можна буде підтвердити сертифікацію, що надалі дозволить зареєструвати цю вакцину на території України та потім застосовувати.

Ціна цієї вакцини для індійського уряду становить менше 3 доларів. За якою вартістю купуватиме Україна, мені невідомо. Насправді цей препарат не є брендовим, це не AstraZeneca, це безпосередньо вакцина, вироблена за ліцензією ІІС під іншою торговельною назвою — Covishield", — сказав він.

Раніше депутатка від фракції "Слуга народу" Ірина Верещук розповіла, що буде зі Степановим у разі провалу вакцинації.

Джерело Україна 24 Теги