Переведення годинника хочуть скасувати — експерт розповів, чи потрібно переходити на літній час

Тарас Козак пояснив, чи є практична користь від переведення годинників

Переведення годинника хочуть скасувати — експерт розповів, чи потрібно переходити на літній час

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував прийняти за основу законопроєкт про обчислення часу, який передбачає скасування переведення годинників навесні та восени. Інвестбанкір Тарас Козак розповів в ефірі каналу "Україна 24", чи потрібно відмовлятися від переходу на літній і зимовий час.

"Навколо переведення стрілок стільки міфів, навіщо це потрібно, працювати треба довше чи раніше виходити на роботу влітку, взимку. Насправді у цього інші причини. Коли влітку день довший, там як не переводь, все одно робочий день під час сонячного світла - що з 8-ї ранку, що з 9-ї, що з 10-ї. Тут ніякого значення для переходу на літній час немає.

Суть була в іншому, в тому, щоб економити на побутових потребах або витратах електроенергії у квартирах. Оскільки влітку, коли ми ще не працюємо, а спимо, сонце вже світить, а ввечері, коли люди ще не йдуть спати, а працюють або гуляють, вже темно. І для того, щоб економити світло ввечері, придумано було переведення стрілок на літній час", — пояснив він.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу - ексміністерка оцінила можливість летальних випадків

За словами Козака, зараз питання переведення стрілок вже не актуальне.

"Але сьогодні це вже не має ніякого сенсу, тому що набагато ефективніше споживання електроенергії, всі освітлювальні прилади в десятки разів економніші. А от шкода, про що говорять лікарі, може бути значна, лікування розладів вимагає більше коштів, ніж якась вигадана економія на електроенергії", — сказав він.

Нагадаємо, у 2021 році перехід на літній час відбудеться в ніч з 27 на 28 березня о 3-й годині ночі, годинники потрібно буде перевести на годину вперед.

Джерело Україна 24 Теги