Степанов вакцинувався від коронавірусу — подробиці від міністра

Голова МОЗ розповів про побічні ефекти та розв'язання важливої проблеми з вакциною

Степанов вакцинувався від коронавірусу — подробиці від міністра

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вакцинувався від коронавірусу. Подробиці він розповів в ефірі каналу "Україна 24" відразу після щеплення.

"Почуваюсь, напевно, краще, ніж до вакцинації. Пів години за алгоритмом посидів після цього, і все нормально. Я 30 хвилин після вакцинації перебував під наглядом медичних працівників.

При кожній вакцинації у частини людей можуть бути побічні ефекти — це підвищена температура, невелике підвищення тиску, почервоніння шкіри безпосередньо в місці вакцинації. Але якщо порівняти користь і ризик, то користь незрівнянно вища. Якщо ти вакцинувався, то або взагалі не захворієш, або матимеш легку форму. Але точно не потрапиш до реанімації й точно будеш живий", — розповів він.

Читайте також: "Темпи вакцинації мізерні": академік назвав причини

Степанов відповів на запитання, чи допоможе його вакцинація медикам повірити, що з вакциною все нормально.

"Це, зокрема, для того й робилося, щоб розвіяти міфи, які у нас в країні вже два місяці звучать від різних експертів і політиків. У нас розгорнута антивакцинальна вакханалія, я б сказав. І для нас дуже важливо, щоб якомога більше людей захистилося від COVID-19, і вакцина є таким захистом", — сказав він.

Міністр пояснив, чому медики відмовляються від вакцинації та чому залишаються незатребувані вакцини.

"Є медпрацівники, які, наприклад, перехворіли, і їм зараз не потрібно вакцинуватися, вони хочуть вакцинуватися пізніше. Сам флакон розрахований на 10 доз, тобто кількість людей повинна бути кратною 10. І в Україні, і у світі не вперше виникає ситуація, коли дози залишаються. Ми знайшли вирішення цього питання, щоб у нас не залишилося жодної дози вакцини. Ми будемо додавати в чергу на вакцинацію людей з інших етапів, якщо будемо бачити "що є залишки вакцин", — сказав він.

Раніше керівник відділу вакцин Food and Drug Administration Костянтин Чумаков порівняв вакцину, отриману Україною, з AstraZeneca і Pfizer.

Джерело Україна 24 Теги