Коронавірус мутує — Степанов розповів, що змінилося

Голова МОЗ розповів про те, чому тяжкі форми COVID-19 зустрічаються все частіше

Коронавірус мутує — Степанов розповів, що змінилося

Клінічна картина коронавірусної хвороби змінилася з початку пандемії. Подробиці розповів голова МОЗ Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми дійсно бачимо з лабораторних досліджень, що нема таких високих показників реактивного білку, які були раніше відповідно до стану людини. Коли ми говоримо, що клінічна картина змінилася, це означає, що кореляція між лабораторними аналізами та клінічним станом людини не така, яка була раніше. Якщо раніше в людини, яка перебувала в реанімації, ми бачили й високі цифри цього реактивного білка, й інших показників, то зараз рівень може бути низький, але водночас стан пацієнта достатньо тяжкий", — сказав він. 

Читайте також: Відправили зразки за кордон: Степанов розповів, які штами COVID-19 є в Україні

Міністр пояснив, чому "помолодшав" гострий перебіг хвороби.

"Він мутує, мутує вірус. Це ж ми знаємо на широкий загал лише про мутації з Великобританії чи ПАР. Водночас він мутує… Є ще одна велика проблема — це коли люди не звертаються вчасно до лікаря. Людина захворіла, вона вже все зрозуміла про ковід, як їй здається, і вважає, що не треба звертатися до лікаря, а потім за тиждень, на 9-10-й день вона вже в дуже тяжкому перебігу хвороби з низькою сатурацією і киснезалежністю", — сказав він.

Раніше Степанов розповів, чому лікарі відмовляються від вакцинації проти коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги