"Ми не будемо це терпіти": МВС погрожує церквам кримінальними справами

Священикам, які допустили в храми людей під час карантину, загрожує або штраф, або кримінальна відповідальність

"Ми не будемо це терпіти": МВС погрожує церквам кримінальними справами

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомив про те, що загрожує священнослужителям, які впустити на Великдень людей до храмів, порушуючи карантин через коронавірусну інфекцію.

"Серйозне порушення правил карантину сталося на Великдень в Святогірській лаврі, коли, незважаючи на попередження, священики запустили в храм близько 300 осіб, більшість з яких були без масок. З цього приводу, можете не сумніватися, будуть пред'явлені звинувачення особам, які за це відповідали. Ми не будемо це терпіти. Незважаючи на їх сан священнослужителів, ми вважаємо це навмисними діями, які націлені на створення проблем з поширенням коронавірусу", - зазначив Геращенко.

Він розповів, яку відповідальність можуть понести ті, хто допустив порушення.

"Якщо хтось захворіє з тих прихожан, які були в храмі в цей день, або помре - це може бути термін ув'язнення, позбавлення волі. Якщо ніхто не захворіє, то це буде штраф. Але ніхто це так залишати не буде", - запевнив заступник міністра МВС.

Раніше радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко заявив, що в українські церкви під час святкування Великодня, за оцінками правоохоронців, прийшло близько 130 тисяч чоловік, в той час як в минулі роки їх було приблизно 7,5 мільйона. Він подякував громадянам за проявлену правову свідомість в умовах обмежень через карантин.

Теги