У закон про час введуть нову норму — в Раді розповіли деталі

Руслан Стефанчук розповів про особливості обчислення часу в Україні

У закон про час введуть нову норму — в Раді розповіли деталі

У законопроєкт про час введуть нову норму — подробиці розповів в ефірі каналу "Україна 24" перший заступник спікера Верховної Ради Руслан Стефанчук.

"Основна норма цього закону, що на всій території України діє єдиний час – київський. Але між першим та другим читанням, я думаю, з’явиться норма, ми будемо її ініціювати, що органи місцевого самоврядування у разі необхідності можуть встановлювати не регіональний час, а особливості початку робочого дня.

Тобто якщо вони бачать, що якийсь розрив у часі є, то вони, не скасовуючи київський час, можуть встановити, що робота в певному регіоні буде, наприклад, на півгодини пізніше чи раніше починатися. Але це жодним чином не впливатиме на єдиний київський час на всій території України", — сказав він.

Читайте також: Перехід на літній час: лікарка пояснила, чим шкідливе переведення годинника

Стефанчук зазначив, що у переході на літній та зимовий час нема потреби.

"Корисність чи економічність абсолютно не доведена. Те саме ми отримали від усіх інституцій в Україні – ніхто ніколи не проводив жодних висновків щодо того, що воно (переведення годинника — ред.) якимось чином сприяє економії, про яку постійно говорять", — сказав він.

Нагадаємо, у 2021 році перехід на літній час має відбутися в ніч з 27 на 28 березня о 3-й годині ночі, годинники потрібно буде перевести на годину вперед.

Джерело Україна 24 Теги