Кравчук розповів, за що треба подякувати Горбачову

За словами Кравчука, перебудова дала єдиний результат

Кравчук розповів, за що треба подякувати Горбачову

Останньому лідеру СРСР Михайлу Горбачову потрібно "сказати добре слово" за те, що він запустив процеси, які призвели до підписання Біловезьких угод і розвалу Радянського Союзу.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" перший президент України Леонід Кравчук.

"Перебудова не могла дати результатів. Вона дала тільки єдиний результат, який я дуже ціную - вона відкрила людям, журналістам, історикам, творчому потенціалу країни розуміння того, що треба щось міняти. Як міняти, яким чином - важко було дати однозначну відповідь, але це бажання, перш за все, через ЗМІ... Я пам'ятаю, ми чекали щодня газету "Правда" - такого ніколи не було, щоб газета "Правда" критикувала перших секретарів обкомів партії. Це був поштовх до можливих перетворень. За це Горбачову треба сказати добре слово. Він набрався мужності, енергії і сили, напевно, розуміючи, чим це може завершитися, але він цей крок зробив", - розповів Кравчук.

Читайте також: "Це приголомшлива історія": Гордон розповів, як Кравчук розвалив СРСР

Як зазначив перший президент України, без Горбачова "не було б тих перетворень, які відбулися".

"Не було б, напевно, з'їзду народних депутатів, не було б Єльцина, інших людей, не було б Біловезької пущі, не було б багато такого, що сталося завдяки ось цьому кроку Горбачова, який відкрив країну для можливих перетворень. Відкрив, але не дав рецепта, навіть маленького сценарію, а як це зробити. Цього він, напевно, і сам не знав, я так думаю", - заявив він.

Читайте також: Потрібна революція в Москві — експерт розповів, коли СРСР остаточно помре

Раніше журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав експрезидента Леоніда Кравчука батьком не тільки незалежності України, а й незалежності Росії та Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги