"Гра проти Росії": експерт пояснив несподівану пропозицію України до НАТО

РФ створила проблему для всього Чорноморського регіону, зазначив Вадим Черниш

"Гра проти Росії": експерт пояснив несподівану пропозицію України до НАТО

Україна бере участь у широкомасштабній грі на стримування Росії, яку проводить НАТО, виступаючи союзником Альянсу.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів голова керівної ради Центру безпекових досліджень Вадим Черниш, коментуючи пропозицію Міністерства інфраструктури України до НАТО проводити повітряні операції над Кримом і Чорним морем.

На запитання, чи є дана пропозиція дієвою, або просто подразливою, експерт відповів:

"Однозначно, вона подразлива. Треба дивитися на ситуацію ширше. По-перше, зараз у Норвегії відбувається гра нервів, там США вперше за останні роки розмістили стратегічні бомбардувальники, також у Балтійському морі. Потім у нас літали стратегічні бомбардувальники у вересні минулого року. Це така загальна гра на стримування Росії, на яку Росія намагається відповідати. Друге, на що варто звернути увагу – росіяни намагаються у військовому плані зробити Крим територією, навколо якої унеможливити військовий доступ. Тобто там зосереджені комплекси С-400, С-300, новітні винищувачі. Росія заявляла, що це відповідь на протиракетні системи в Румунії. Тобто, йде проблема не лише Криму, а усього Чорноморського регіону. Росія намагається встановити зону, контрольовану нею, в яку вона може допускати або не допускати".

Читайте також: Мета Росії інша — політолог пояснив, чому не було анексії ОРДЛО

Черниш зауважив, що коли американські бомбардувальники курсували навколо Криму, "вони робили таке іподромне коло, щоб зафіксувати паралельно, які засоби Росія буде використовувати, тобто, паралельно знаходилась купа розвідувальної техніки, із супутників".

"Тому іде широке протистояння на стримування Росії. Україна в цьому бере участь, надаючи логістичну і територіальну можливість це здійснювати. Тому тут Україна виступає союзником НАТО", - сказав він.

Читайте також: Окупанти самі винні – юрист про серйозну проблему Росії в Криму

Нагадаємо, міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів переговори із заступником генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Патріком Тернером. Криклій запропонував Альянсу використовувати повітряний простір над Кримом для повітряних операцій з транспортування військ, обладнання, вантажів тощо.

Раніше ексголова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що Україна отримала від НАТО попередження щодо Росії.

Джерело Україна 24 Теги