Експерт пояснив, чим Україна відповість на фейк Росії про "батальйони геїв на Донбасі"

Керівник проєкту Stop Fake оцінив ідею створити центр протидії пропаганді РФ

Експерт пояснив, чим Україна відповість на фейк Росії про "батальйони геїв на Донбасі"

Ініціатива президента України Володимира Зеленського щодо створення центру протидії дезінформації дозволить протистояти російським фейкам на зразок історії про "батальйони геїв-націоналістів на Донбасі".

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив виконавчий директор проєкту Stop Fake Руслан Дейниченко.

"Питання протидії дезінформації, особливо російській, зараз як ніколи актуальне. Звичайно, робили зусилля і сім років до цього, щоб протидіяти дезінформації, але створення цього центру мало б робити зусилля України ефективнішими. Що ми зараз бачимо? Є ціла низка рішень, які треба ухвалити прямо зараз. Наприклад, розблокування українського телебачення на супутнику, тому що деякий час, декілька місяців тому були заблоковані, закодовані українські телеканали на супутнику. І ми бачимо, що український глядач почав перемикатися на російське телебачення. Місяцями це питання обговорюється, але якогось рішення немає", - сказав він.

Читайте також: "Треба було втекти?": Кравчук про розмову з ватажком "ДНР" на російському ТБ

Ще однією проблемою, за словами експерта, є необхідність глушити російське і сепаратистське телебачення на окупованих і прикордонних територіях.

"Ми вважаємо, що це потрібно активізувати, тому що, те, що людям показують і в Донецьку, і в Луганську - це просто ні на яку голову не налазить. Там з ранку до вечора показують, що Україна обстрілює їх фосфорними бомбами, посилає батальйони геїв-націоналістів, яких оплачує начебто посольство Сполучених Штатів", - заявив Дейниченко.

Експерт вважає, що зі створенням такого координаційного центру протидії дезінформації будь-які рішення мають ухвалюватися і виконуватися "не місяцями, а буквально протягом годин".

Читайте також: Експрем'єр запропонував 4 кроки для боротьби з пропагандою Росії

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на форумі "Україна 30. Культура. Медіа. Туризм" заявив, що в Україні найближчим часом запрацює центр протидії дезінформації.

Джерело Україна 24 Теги