Росія перейшла до нових форм пропаганди в Україні: експерт розкрив деталі

У пропаганді широко застосовуються "міксовані" повідомлення

Росія перейшла до нових форм пропаганди в Україні: експерт розкрив деталі

Російська пропаганда в Україні стала діяти більш витончено, вона використовує "міксований підхід", змішуючи брехню і правду в різних пропорціях.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів голова керуючої ради Центру досліджень безпеки Вадим Черниш.

"Якщо хтось захоче завдати шкоди стабільності України, посіяти розбрат тощо, такі дії йдуть не тільки через телебачення, а й через соцмережі, діяльність громадських організацій, різними шляхами. Фейки можуть бути 100% неправдою, на яку вже ніхто не зважає через так звану "імунізацію". Тому використовуються міксовані повідомлення - міксований підхід, коли правда змішується з брехнею в різних пропорціях. Є теорія і практика, передусім російська, як це правильно робити. Соловйов, наприклад, стовідсоткова брехня, яку українські громадяни не дуже вживатимуть, а ось завуальована, тонка брехня якраз зараз збільшилася", - сказав він.

Читайте також: "Людям кажуть, що Путін наведе лад": Саакашвілі про боротьбу з пропагандою Росії

Як зазначив Черниш, в Україні "від прямої примітивної пропаганди перейшли до витончених форм".

"Друге, на що б я хотів звернути увагу: насамперед на нас вдосконалюються технології впливу на групи населення, радикалізація груп. Якщо ви подивитеся на останні ролики в "Тік-Току", які, так би мовити, ображали українську мову, тих, хто спілкується українською, - за дослідженнями, які ми проводили, вони були зроблені для того, щоб відокремити одні групи від інших, зцементувати певні групи, щоб впливати на нестабільних учасників. Технології впливу постійно змінюються", - підкреслив експерт.

Читайте також: "Легко відстежується": експертка пояснила, як розпізнати проплачених блогерів

Раніше міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що в Україні може з'явитися онлайн-музей російської пропаганди.

Джерело Україна 24 Теги