"Це катастрофа": нардепка оцінила вакцинацію в Україні

Яна Зінкевич вважає, що вакцин не вистачить, щоб зупинити епідемію

"Це катастрофа": нардепка оцінила вакцинацію в Україні

Кампанія з вакцинації від коронавірусу в Україні сьогодні не зможе охопити велику кількість людей, багато українців відмовляються робити щеплення.

Про це заявила в ефірі телеканалу "Україна 24" народна депутатка від партії "Європейська солідарність" Яна Зінкевич.

"Зазвичай епідемії тривають близько 3 років. Якщо говорити про швидке подолання, можливо, воно буде в кількох країнах, таких як Ізраїль. В Україні це навряд чи станеться, так як усього завезено начебто 500 тис. вакцин, скористатися якими зможуть лише 250 тис. осіб. Це дуже мало. Навіть, розраховуючи на гуманітарну допомогу від країн ЄС і від ВООЗ, все одно не буде охоплено велику кількість людей", - заявила нардепка.

Читайте також: Всіх українців обіцяють вакцинувати до кінця року: подробиці від Ляшка

На її думку, кампанія з вакцинації "в цілому повністю провалена".

"І також відіграло свою роль, що закуплена не та вакцина, яку хотілося б (індійська Covishield - ред.). Були пригадуєте розмови про "Супутник", і для того, щоб цього уникнути, ми як Верховна Рада навіть ухвалювали окремий закон, де була введена заборона екстреної реєстрації вакцин, вироблених або винайдених в країні-агресорі. Відмов багато, навіть у Збройних силах приблизно 90% відмовляються, це катастрофа", - підкреслила Зінкевич.

Раніше академік НАН України Сергій Комісаренко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що в Україні має бути не менше 100 тис. імунізацій на добу, щоб масова вакцинація дала результат. Станом на 12 березня, цей показник становив 9304 людини.

Джерело Україна 24 Теги