"Путін зневажає слабких": ексміністр розповів, як повернути Крим і Донбас

Павло Клімкін розповів, як Україна повинна діяти для повернення Криму

"Путін зневажає слабких": ексміністр розповів, як повернути Крим і Донбас

Україна повинна визначитися зі стратегією щодо повернення анексованого Росією Криму. Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" ексміністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Для Путіна захоплення Криму — це те, що визначає його правління. Він без цього себе не мислить. Але цей період може бути досить коротким, важливо, щоб ми були готові до змін. А для того, щоб бути готовими, потрібна реально сильна держава, з сильними інституціями, потрібні людські та фінансові ресурси.

Стратегія з'явиться у майбутньому, але все-таки не варто від неї очікувати, що вона матиме вигляд, як план дій або дорожня карта. Це куди саме й скільки закладати потрібно фінансових і людських ресурсів. Я наведу приклад: у Росії, за опитуваннями, минулого року підтримка окупації впала в 1,5 раза, серед молоді — ще більше. Чому ми не заходимо в російські соцмережі, "Тік Ток", і не готуємо росіян до того, що окупація Криму означає економічну й політичну катастрофу для всієї Росії, тотальну ізоляцію? Для молоді це реальна проблема. Воювати треба на території ворога", — сказав він.

Читайте також: "Гра проти Росії": експерт пояснив несподівану пропозицію України до НАТО

Клімкін наголосив, що питання Криму важливе ще й для розв'язання питання щодо Донбасу.

"І третій момент — ми можемо звільнити Крим тільки з нашими друзями та партнерами, для цього потрібно тримати міжнародну коаліцію перш за все з США та ЄС. Це означає санкції, які повинні посилюватися, ізоляція Криму, не просто невизнання окупації. І останнє. Багато хто говорить, як бути з Донбасом, якщо ми жорстко почнемо тиснути щодо Криму? Всім, хто починає цю балаканину, хочу сказати, що Путін точно не поважає і зневажає слабких. І чим більше ми будемо послідовно діяти щодо Криму, тим більше буде шансів серйозно говорити щодо Донбасу. А процес, як ми бачимо зараз, заходить у глухий кут, оскільки Путін намагається торгуватися з Байденом", — сказав він.

Раніше ексглава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив про важливість повернення кримських татар на батьківщину.

Джерело Україна 24 Теги