За образи потрібно відповідати - адвокат про скандал з Арестовичем

Михайло Ільяшев пояснив, чи можна прирівняти образи в соцмережах до хуліганства

За образи потрібно відповідати - адвокат про скандал з Арестовичем

Образи в інтернеті в Україні потрібно прирівняти до образ на вулиці, щоб люди могли звертатися до суду з позовами.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" адвокат Михайло Ільяшев, коментуючи скандал з радником української делегації в Тристоронній контактній групі Олексієм Арестовичем, який нецензурно образив у Facebook інтернет-користувача.

Читайте також: "Чистий аферист": Гордон жорстко вилаяв Арестовича

Адвокат, зокрема, нагадав про рішення Мукачівського міськрайонного суду, який раніше наклав штраф на інтернет-користувача за образи в соцмережах.

"Дрібне хуліганство передбачає образливі висловлювання на адресу людей як склад адміністративного порушення. Завжди, якщо в поліції не знали, до чого причепитися, як кваліфікувати ті чи інші сумнівні дії, вони називали це дрібним хуліганством і притягували до відповідальності. Але не слід переоцінювати значення цього рішення Мукачівського суду, воно не створює прецедент. Але, можливо, це перший крок до подібної правозастосовчої практики", - вважає експерт.

Коментуючи скандал з Арестовичем, Ільяшев зазначив:

"Є відповідальність за лайку в громадських місцях, є за образу людей. І на сьогодні Facebook, інтернет є таким же місцем спілкування. Багато людей проводять там більше часу, ніж в офлайні. Думаю, правильно кваліфікувати образу в інтернеті так само, як якщо б це відбувалося на вулиці, так як це відбувається не в приватному чаті, а в загальному. Людям слід звертати увагу на це, можна звернутися до суду".

Читайте також: "Смішно і несерйозно": Арестович відповів на жорсткі звинувачення Гордона

Нагадаємо, раніше радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович на сторінці в Facebook нецензурно образив інтернет-користувача, який попросив його писати українською мовою. Інцидент отримав великий резонанс у мережі.

Раніше в Мукачево суд оштрафував інтернет-користувача за образи в Facebook - його дії прирівняли до дрібного хуліганства.

Джерело Україна 24 Теги