Вакцина від коронавірусу: лікар пояснив важливе нововведення

Вадим Арістов розповів, чому виробників вакцин звільнили від відповідальності

Вакцина від коронавірусу: лікар пояснив важливе нововведення

Верховна Рада ухвалила закон про звільнення виробників вакцин від відповідальності за наслідки щеплення. Ситуацію прокоментував лікар-інфекціоніст Вадим Арістов в ефірі каналу "Україна 24".

"Це практика викручування рук з боку великого фармацевтичного бізнесу до урядів країн. Зараз вони куди хочуть, туди й продають вакцину. Там, де для них високі ризики, вони притримують. Ми це бачимо за нашою вакцинальною кампанією, на жаль, ми поки не змогли забезпечити десятків мільйонів доз. Взагалі така практика дуже типова для Сполучених Штатів, там повний пакет ризиків бере на себе уряд традиційно. В Європі це не звичайна практика, та зараз в умовах пандемії виробники викрутили руки й частково перенесли ризики на уряд", — сказав він.

Читайте також: Лікар відповів на три популярних питання про вакцинацію від коронавірусу

Арістов пояснив, що це стосується комерційних закупок вакцин.

"Мова має йти про комерційні поставки. Для програми COVAX створили глобальну страхову ініціативу, і багаті члени його наповнюють для бідних країн, куди входить і Україна. А ось комерційні постачальники могли б постраждати. Зараз вони цим законом звільняються від відповідальності", — сказав він.

Раніше повідомлялося, що Європа визнала вакцину AstraZeneca безпечною та ефективною, а президент України Володимир Зеленський заявив, що не бачить підстав для припинення вакцинації.

Джерело Україна 24 Теги