Вакцинація в Україні: Степанов пояснив, хто відповідатиме за побічні ефекти

Міністр також розповів, хто буде відшкодовувати людям збитки в разі проблем зі здоров'ям

Вакцинація в Україні: Степанов пояснив, хто відповідатиме за побічні ефекти

Закон, який знімає з виробників вакцин від коронавірусу відповідальність за наслідки щеплення, дозволить пацієнтам у разі побічних ефектів апелювати напряму до Кабінету міністрів.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"У чому суть закону? Є виробники вакцин, особливо нові вакцини, мРНК-вакцини, у зв’язку з тим, що вони були зроблені в надкороткі терміни, клінічні дослідження і постмаркетингові дослідження ще не закінчені. Виробники вимагають, щоб вони були звільнені від відповідальності щодо відшкодування шкоди, яку може завдати відповідний препарат. Що ми зробили? Ми взяли всю відповідальність на уряд України. Тобто людина, яка в цьому випадку є українцем, раніше б апелювала до виробника, а зараз апелюватиме до уряду України. Нам потрібні були ці зміни", - пояснив міністр.

Читайте також: Очільник МОЗ спрогнозував, коли вакцини від COVID-19 з'являться в аптеках

За словами Степанова, далі буде створено відповідний фонд, з якого буде відшкодована та чи інша шкода.

"Теоретично, якщо в людини після вакцинації щось сталося, що, наприклад, призвело до серйозного захворювання, яке, зокрема, призводить до інвалідизації або потребує серйозного лікування, великих коштів, ми розрахуємо суми й дамо алгоритм", - додав він.

Читайте також: Вакцинація в Україні: Степанов пояснив, кому призначені залишки вакцини

Нагадаємо, Верховна Рада 19 березня прийняла в цілому законопроєкт №5247, яким знімається відповідальність з виробників вакцин від коронавірусу за наслідки щеплень.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як часто фіксуються побічні ефекти після щеплення від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги