Спалах коронавирусу під Києвом — лікар повідомив подробиці

Інфекціоніст розповів, які шанси у мешканців гуртожитку в Вишневому заразитися коронавірусом від сусідів

Спалах коронавирусу під Києвом — лікар повідомив подробиці

Про ситуацію в Вишневому Київської області, де захворіло майже 40 мешканців гуртожитку, розповів інфекціоніст Роман Малинка в ефірі каналу "Україна 24".

"Теоретично є ймовірність, що всі, хто ізольований в цьому гуртожитку (300 осіб - ред.), можуть заразитися. Якщо не будуть дотримуватися жорсткого карантину та ізоляції, то таке можливо. Їх усіх треба перевірити ПЛР-тестами і дізнатися, можливо, вони вже всі заразилися", — сказав він.

Лікар зазначив, що правила запобігання зараження давно встановлені — це суворий карантин і культура особистої гігієни. В умовах гуртожитку він радить готувати на загальних кухнях по черзі, протирати всі поверхні дезінфекторами. Бажано постійно носити не тільки маски, а й рукавички.

Також експерт пояснив, чому мешканців гуртожитку ізолювали там, а не розселили в інші місця. За його словами, ПЛР-тест може спочатку бути негативним, але якщо у людини інкубаційний період, або якщо організм справлявся, але вірусне навантаження підвищилося, то хвороба може проявитися пізніше — після переселення в інше місце і, відповідно, до інших людей.

Теги