Тим, хто виступає проти щеплень, завдано потужного удару - юрист не бачить порушень

Юрист прокоментував гучне рішення Верховного суду про відсутність у школярки щеплень

Тим, хто виступає проти щеплень, завдано потужного удару - юрист не бачить порушень

Верховний суд України 10 березня визнав законним відсторонення від навчання школярки, яка не отримала необхідні щеплення. Суд вирішив, що право батьків відмовитися від вакцинації не може перевищувати права інших дітей на безпечні умови навчання. Ситуацію в ефірі програми "Сьогодні. День" на каналі "Україна 24" прокоментував юрист Ростислав Кравець.

За словами експерта, Верховний суд просто підтвердив наявні вимоги законодавства.

"Питання не в рішенні Верховного суду, питання в законодавстві. Тому що саме законом про захист від інфекційних хвороб, законом про освіту передбачено, що заклади освіти, дошкільної освіти можуть відвідувати діти, які пройшли графіки щеплень. У разі, якщо немає в країні карантину або епідемії, то консиліум лікарів може прийняти рішення щодо того, що дитина може не отримувати ці щеплення і відвідувати заняття. Це не питання суду, це питання закону, це прямо визначено в законі. Суд виключно тільки це підтвердив у черговий раз, що в законі це закріплено, і потрібно дотримуватися цієї норми", - сказав юрист.

Читайте також: "Їх потрібно звільняти": Гордон звинуватив двох міністрів у провалі вакцинації

Кравець підкреслив, що даний закон не визнаний таким, що порушує права громадян на освіту.

"Визнаний цей закон неконституційним? Не визнаний. Чи порушує він права громадян на освіту у зв'язку з тим, що невакцинована особа не може здобути освіту? Ми розуміємо, що зараз є багато дистанційних шкіл, і говорити, що є порушення, не можна. Тим більше що про це йдеться в рішенні суду. З огляду на всі ці обставини, складно погодитися з якимось там обуренням батьків. У будь-якій європейській країні є такі вимоги", - сказав Кравець.

Читайте також: Вакцинація в Україні: Степанов пояснив, хто відповідатиме за побічні ефекти

Однак юрист звернув увагу на те, що є проблема нестачі потрібних для дитини вакцин.

"Єдине питання залишається в зобов'язанні держави забезпечити медустанови щепленнями. На сьогодні склалася ситуація, що фактично немає, наприклад, вакцини БЦЖ для новонароджених", - сказав Кравець.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" народна депутатка від партії "Європейська солідарність" Яна Зінкевич заявила, що кампанія з вакцинації від коронавірусу в Україні сьогодні не зможе охопити велику кількість людей, багато українців відмовляються робити щеплення.

Джерело Україна 24 Теги