Коронавірус викликає розлади психіки: лікар дав поради, що робити

Олег Чабан розповів, які негативні наслідки можуть мати коронавірус та ізоляція

Коронавірус викликає розлади психіки: лікар дав поради, що робити

Коронавірус та ізоляція негативно впливають на психіку і здоров'я людей, розповів завкафедрою медичної психології НМУ ім. Богомольця Олег Чабан в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Приблизно у кожного третього, кожного другого є емоційні розлади. Нині більше тривожних розладів. COVID-19 — це полісистемне ураження, воно вражає легені, але одночасно воно вражає, наприклад, капіляри головного мозку, з'являються мікротромбози, васкуліти й таке інше. Накладається два фактори — локдаун, самоізоляція, карантин, злам стереотипів, планів плюс інтоксикація і все те, що приносить цей вірус, породжуючи додаткові психоемоційні розлади", — сказав він.

Читайте також: Повторне зараження COVID-19 малоймовірне — лікар пояснив причину

Лікар розповів, що робити при появі тривожних ознак.

"Треба провести ту межу, коли ти сам можеш впоратися, а коли потрібно звертатися до фахівців. Є чіткий критерій. Тривог, страхів непатологічних і так багато у кожного з нас, але коли ця тривога і страх тривають постійно, без усякої перерви, без включення в роботу, тривають мінімум два тижні поспіль і призводять до асоціалізації, розпачу, небажання жити, тоді без фахівця не обійтися.

Ми завжди говоримо: спочатку включаємо психологічні механізми, наприклад, регулюємо сон, фізіологічний стан, плани на день, і тільки потім, якщо це не працює, потрібно звертатися до фахівця, однозначно. У нас ментальний аспект такий, що ми не навчені співпрацювати зі словом "психо-": психологами, психіатрами, психотерапевтами. Звертатися потрібно до кого завгодно, ми навчаємо і сімейних лікарів, які зможуть або самі призначати лікування, антидепресанти, або побачать, що все настільки серйозно, що потрібно направляти до фахівця", — сказав він.

Раніше генетик, доктор медичних наук Віктор Досенко спростував несподівану версію про походження COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги