Повторна вакцинація від коронавірусу: Степанов назвав важливий нюанс

Міністр попередив, що китайську та індійську вакцину не можна використовувати разом

Повторна вакцинація від коронавірусу: Степанов назвав важливий нюанс

Українці, які зробили перше щеплення від коронавірусу індійською вакциною Covishield, не можуть використовувати для повторної вакцинації китайську Sinovac.

Про це заявив в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" керівник МОЗ Максим Степанов

"Пояснюю, звертаюсь до всіх українців. Коли ми говоримо, що ви вакциновані вакциною AstraZeneca, а це AstraZeneca Covishield, AstraZeneca на європейських площадках, AstraZeneca, яка виготовляється в Південній Кореї (ми теж будемо її отримувати) – вони взаємозамінні. Тобто, перша доза Covishield, а друга доза може вже бути європейською AstraZeneca або південнокорейська. Немає різниці, це одна і та сама вакцина", - пояснив міністр.

Читайте також: Це маячня - Степанов відхрестився від скандальної куртки за 620 тис. грн

У випадку, якщо пацієнт вакцинувався вакциною Sinovac, то друга доза може бути лише компанії Sinovac, додав він.

"До того ж, зараз в європейських країнах проводяться клінічні дослідження саме щодо взаємозамінності вакцин різних виробників, наприклад Pfizer і AstraZeneca, але результатів поки немає. Жодного хвилювання ні в кого не повинно бути. Всі громадяни, які отримали першу дозу вакцини, починаючи з 24 лютого, отримають другу дозу вакцини в терміни, які передбачені нашими інструкціями і протоколами, тобто через 90 днів після першої дози", - розповів Степанов.

Читайте також: Епідемія коронавірусу: Степанов назвав дві "гарячі точки" в Україні

Раніше очільник МОЗ Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, скількох українців можуть провакцинувати від коронавірусу до кінця 2021 року.

Джерело Україна 24 Теги