В Україні представили серіал "COVID-19"

В умовах карантину через коронавірус потрібно створити такі умови, в яких лікарі отримуватимуть базові знання про апарати ШВЛ

В Україні представили серіал "COVID-19"

Член наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталя Ємченко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла про освітній серіалі «COVID-19» про роботу апаратів штучної вентиляції легень.

«Ідея, як-то кажуть, лежала під ногами. Зараз відбувається масова закупівля апаратів штучної вентиляції легень. За ними йде справжнє полювання по всьому світу. Коли ці апарати приїдуть в Україну, важливо, щоб лікарі досить швидко навчилися на них працювати. Апарати потребують кваліфікованої підтримки з боку медиків - це перш за все медики, які працюють з анестезією і реанімацією», - заявила Ємченко.

За її словами, в умовах карантину через коронавірус потрібно створити таку інфраструктуру, при якій спочатку буде з'являтися базове розуміння, а потім підтримка, коли лікар, не розуміючи, як що працює, може зателефонувати або написати - і з експертами швидко пройти шлях навчання.

«Серіал, який ми зняли - це вступна частина. Очевидно, що лікарі не знайдуть відповіді на всі питання. Крім двох докторських серій ми зняли третю серію - пацієнтську, щоб пацієнт розумів, що саме з ним відбувається, коли він лежить на апараті ШВЛ. Тому що ми знаємо: коли немає чіткої інформації - з'являються міфи. Ми подивимося, наскільки буде корисний цей серіал, і ми готові перейти до другого етапу - більш глибокої розмови про апарати ШВЛ», - зазначила Ємченко.

Теги