Лікарка назвала важливу умову для успішної вакцинації від коронавірусу

Світлана Гук прояснила ситуацію з повторним щепленням

Лікарка назвала важливу умову для успішної вакцинації від коронавірусу

Якщо українці, які вакцинувалися проти коронавірусу, зроблять друге щеплення іншим типом вакцини, то результат ніхто не зможе спрогнозувати.

Про це розповіла в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" керівниця Центру респіраторної медицини клініки "Феофанія" Світлана Гук.

"Якщо думати логічно, з огляду на те, які в нас обставини з вакцинами, я думаю, що можливість вакцинування іншим виробником допустима. Але дуже важлива методика вироблення цієї вакцини – це векторна вакцина, РНК-вакцина чи це інактивована вакцина. На мій погляд, змішувати типи виробництва - не виробника, а саме типи виробництва - не те, щоб не можна... Ніхто не може спрогнозувати, чи ми отримаємо те, заради чого ми це робили", - розповіла Гук.

Читайте також: Філарет розповів, як Церква ставиться до вакцинації від коронавірусу

На запитання, навіщо потрібна друга доза вакцини, лікарка відповіла:

"Це бустерна доза. Вона більшою мірою активує т-клітинний імунітет – саме той, який більше бере участі в тривалому захисті від будь-якої вірусної інфекції", – сказала вона.

Читайте також: Зриваються контракти — Степанов розповів про ситуацію з вакцинами для України

Раніше лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська в ефірі телеканалу "Україна 24" порівняла вакцини від коронавірусу CoronaVac і Pfizer, про постачання яких домовилася Україна.

Джерело Україна 24 Теги