Комаровський пройшовся по медреформі: "Як можна було ухвалювати таке рішення"

Відомий лікар розкритикував перший етап медичної реформи в Україні

Комаровський пройшовся по медреформі: "Як можна було ухвалювати таке рішення"

Для того, щоб в Україні проходила успішна реформа медицини, держава повинна виділяти на це достатньо коштів, вважає відомий український лікар Євген Комаровський, який став гостем спецефіру на телеканалі «Україна 24».

«Ця наша реформа - це латана свитина. За відсутності грошей нічого реформувати не можна. От і все. Це перетягування канату. Я взагалі не розумію, як можна було ухвалювати рішення про реформу? Вся її суть була - економія коштів», - заявив Євген Комаровський.


Відомий український медик вважає, що медреформа вдарила по кадровому потенціалу української медицини.

«Це спроба заощадити кошти. Причому, часто-густо - ціною людей. Коли всі вже бачать, що найцінніше, що може бути в українській медицині - це кадри, то ми вирішили добити останні кадри і їх розігнати. Навіть зараз, здавалося б, в умовах, коли весь світ бачить ціну медичним кадрам, те, як всюди бережуть, дякують, вшановують своїх медпрацівників. Мені надсилають квитанції, як лікар отримує всього 1300 гривень авансу, і це в XXI столітті, в центрі Європи! А ми говоримо про якусь реформу», - каже Євген Комаровський.

Читайте також

Також доктор Комаровський відзначив, що медичні працівники в результаті, в тому числі, медреформи, масово виїжджають за кордон.


«Якісь люди намагаються пояснити, що за 3% бюджету, які виділені на медицину, можна її реформувати! Вбити - можна, поховати - можна, продати залишки наших медсестер в Польщу, Угорщину, Чехословаччину - можна. Але реформувати медицину не можна. Скільки лікарів виїхало, як змінилося лікування онкохворих? Ось що в позитивний бік змінилося? Нехай скажуть. А ми ж цього нічого не знаємо, не бачимо і не чуємо. Ось так і живемо», - резюмував Євген Комаровський.

Теги