У Києві запровадили новий спосіб боротьби з порушниками карантину: що відомо

Людям на самоізоляції запропонували вибір - або фізичний контроль, або мобільний додаток

У Києві запровадили новий спосіб боротьби з порушниками карантину: що відомо

У Києві запустили Telegram-бот для людей, які перебувають на самоізоляції через коронавірус. Жителям столиці буде приходити push-повідомлення, на  яке потрібно відповісти протягом 10 хвилин.

Подробиці в ефірі "Україна 24" розповів радник київського міського голови Володимир  Бондаренко.

"Зараз воно вже відтестовано. Це один з механізмів  контролю. Ми нікуди не діваємо звичаний фізичний  контроль, коли до самоізольованого можуть приїхати  додому і перевірити, наскільки він дотримується  режиму самоізоляції", - зазначив Бондаренко. 

"Водночас, не кожен захоче, щоб до нього додому кілька  разів приїжджала поліція або представники  муніципалітету. Відповідно, встановлюємо на телефон  Telegram-бот і спокійно кілька разів на день  відповідаємо протягом 10 хвилин. Звичайно що якщо не  буде відповіді, або геолокація буде на 100 метрів  відрізнятися від місця самоізоляції, то доведеться  надсилати туди поліцію", - розповів радник мера.

Читайте також

За його словами, за ігнорування самого додатку санкцій не буде, але  якщо буде доведено, що людина не перебуває на  самоізоляції - це адміністративна відповідальність, мінімальна межа штрафу 17 тисяч гривень.

"Ми даємо вибір людям, які знаходяться на самоізоляції  - або фізичний контроль, або через стаціонарний  телефон, або мобільний додаток. За перший день з 300  дзвінків до осіб, які були на самоізоляції, чат-бот  встановили 103 особи і користувались ним - це станом  на вчора", - повідомив Бондаренко.

Нагадаємо, раніше в Україні запустили мобільний додаток, який буде слідкувати за дотриманням режиму самоізоляції громадян.

Теги