Карантин до 11 травня: фахівець розповів, як Україні укластися в термін

Експерт ЮНІСЕФ вважає, що лабораторій для тестування не використовуються на повну потужність, а тести проводяться занадто централізовано

Карантин до 11 травня: фахівець розповів, як Україні укластися в термін

Керівник програм ЮНІСЕФ з охорони здоров'я Андрій Славуцький в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що необхідно збільшити кількість пунктів забору мазків для якнайшвидшого закінчення карантину.

"Потужності лабораторій невикористані, тому що немає мультіпікаціі пунктів забору мазків: тобто мазок повинен бути доступний всім, у кого є симптоми. Зараз цього немає, все відбувається централізовано. Практично ми не розуміємо, що відбувається з епідемією. Якщо ми хочемо закінчити карантин 11 травня, треба серйозно працювати над збільшенням пунктів забору мазків. Не задіяна система первинної медичної допомоги - це дуже велика проблема, кількість пунктів забору неможливо збільшити крім як через первинку", - сказав Славуцький.

Читайте також

За даними експерта, світова статистика свідчить про те, серед усіх хворих на ГРЗ кожен 10-й, який був на прийомі, - це хворий з коронавірусом.

"Зараз лікарі діють наосліп, і сьогодні Україна лідирує за кількістю медперсоналу, який захворів у результаті відсутності засобів захисту. Це ненормально, потрібно все кинути на те, щоб захистити медперсонал", - сказав Славуцький.

Нагадаємо, раніше лікар-епідеміолог Наталя Кожан розповіла, що українцям для перемоги над епідемією коронавируса потрібно виробити колективний імунітет проти COVID-19.

Теги