Росія може зробити собі ведмежу послугу — член ТКГ про мінські переговори

Сергій Гармаш розповів, як має ухвалюватися рішення про зміну майданчика для переговорів щодо Донбасу

Росія може зробити собі ведмежу послугу — член ТКГ про мінські переговори

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив про необхідність перенесення переговорів з Мінська. Де вони мають проходити, відповів представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш в програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"На мій погляд, питання про зміну Мінська постало ще тоді, коли українська влада офіційно не визнала легітимним президента Лукашенка. Було б дивно, якби ми відправляли міжнародну делегацію і використовували як площадку для міжнародних переговорів країну, владу в якій ми офіційно не визнаємо. Це перше. Друге, рішення про зміну майданчика повинно бути консенсусним. Воно має затверджуватися трьома сторонами-членами ТКГ. Напевно, було б логічно, щоб нову локацію запропонувало ОБСЄ. Але, знову ж таки, не можна не враховувати й думку України. Тому якщо українська делегація вирішить не їздити до Мінська, то іншим сторонам доведеться рахуватися", - сказав він.

Читайте також: У ОРДЛО не залишилося аргументів — в ТКГ розповіли про серйозну проблему на Донбасі

Популярні відео

Гармаш зазначив, що Росія даремно апелює до Німеччини та Франції.

"Думаю, що якоюсь мірою Лавров може зробити собі ведмежу послугу, роблячи пасаж на адресу Берліна і Парижа, тому що тоді (місцем переговорів — ред.) могли б стати Берлін і Париж. Тому що вони теж як би є співавторами Мінських угод. Але не потрібно забувати, що деякі учасники переговорів, які представляють де-факто російську делегацію, перебувають під західними санкціями, не кожна західна країна може їх пустити", — сказав він.

Читайте також: Питання до психіатрів: у ТКГ відповіли на гучну заяву Лаврова про Донбас

За словами Гармаша, Росії вигідно залишити переговори в Мінську.

"Місце взагалі не має значення. "Мінський "процес залишиться "мінським", тому що він заснований на Мінських угодах, які залишаться мінськими історично. Хоча Росії вигідно, щоб переговори тривали в Мінську, тому що це певною мірою легітимізує режим Лукашенка. Знову ж, Росія дуже впевнено себе там почуває. Я б, наприклад, не хотів літати до Мінська після того, що там зараз відбувається, тому що відчуваю для себе певні загрози. Ми пам'ятаємо, як українця Гриба затримала ФСБ Росії та де він потім опинився", — сказав він.

Раніше глава виконкому Нацради реформ порівняв руйнування на Донбасі з руйнуванням грузинського парламенту в Тбілісі.

Джерело Україна 24 Теги